Výrobce: TopolWater, s.r.o., Česká republika.
Propojení řídícího systému čistíren odpadních vod typu SBR s řídícím systémem fotovoltaických elektráren, kdy se technologické procesy v reaktorech SBR automaticky optimalizují tak, aby byla pro čištění odpadních vod přednostně využita elektrická energie získaná z fotovoltaických elektráren.

Výrobce: ASTERRA.Jedná se o aktivní satelitní systém, který umí pomocí mikrovlnného paprsku vyhledávat zdroje vody pod povrchem až do hloubky 3 m. Byl navržen pro použití ve velkých aglomeracích a umí proniknout i přes beton. Zkoumá specifické elektrochemické změny, které vznikají při kontaktu pitné vody s půdou. Výstupem je určení míst, která byla z vesmíru identifikována jako podezřelá z výskytu pitné vody pod povrchem. Prověřením těchto míst se násobně zvyšuje efektivita pátracích týmů a prevence, protože pozornost je zaměřena přímo na místa s výskytem úniků, na rozdíl od “chození naslepo". Získaná světová ocenění:
Ground Engineering Award Finalist - ASTERRA & National Highways | Ground Engineering Award
AWWA 2021 Innovation Award - Utilis Awarded as Technology Pioneers by World Economic Forum - Asterra
Geospatial World Forum Excellence Award - https://www.geospatialworld.net/news/winners-of-geospatial-world-excellence-and-innovation-awards-announced-at-geospatial-world-forum-2022/

Výrobce: SSI / Ecopolymer, USA / Ukrajina.
Toroidní aerační elementy přinášejí významnou inovaci v oblasti aeračních elementů pro středí a velké ČOV.
Hlavní výhody:
- Vysoká hodnota SOTE při nízkých tlakových ztrátách;
- Intenzivní míchání aktivovaného kalu díky efektu vnosu vzduchu – podobně jako mamutková čerpadla;
- Vysoká ekonomická účinnost provzdušňování při vysokém průtoku vzduchu na jeden difuzor - kapacita jednoho difuzoru ECD500 se rovná kapacitě 3 běžných 12'' diskových difuzorů;
- Nižší investiční náklady.

Kamerový systém IBOS HD350(novinka)
Vystavovatel: IBOS a.s.

Výrobce: IBOS a.s., Česká republika.
Nová generace nástrčné kamery českého výrobce IBOS s axiální nebo rotační kamerovou hlavou s FULL HD rozlišením pro monitoring kanalizace až do DN 250 mm. Kamera je ovládána řídicí jednotkou HD Box s dotykovým ovládacím panelem, integrovaným PC a baterií (verze C s kabelem), nebo tabletem (verze W – s bezdrátovým přenosem obrazu). Axiální kamerová hlava HD46 (průměr hlavy 46 mm) i rotační HD60 (průměr hlavy 60 mm) nabízí rozlišení 1920 x 1080 pix (Full HD obraz), obě jsou vybaveny integrovanou sondou 33 kHz a tlakovým sensorem. Naviják je osazen kolečky a výsuvným madlem pro snazší manipulaci. Napájení systému obstarávají akumulátory řídicí jednotky ( HD350 C s HD Boxem) nebo výměnné akumulátory (HD350 W - verze s tabletem). Kapacita navijáku HD350 je 80 m tlačné struny 7,6 mm (standardní délky tlačné struny 50, 60 a 80m). Díky integrovanému PC lze řídicí jednotku HD Box vybavit softwarem DigiCan PRO pro vytváření protokolů z kamerových prohlídek.

Výrobce: Luna Plast a.s.
Jako první v Evropě jsme schopni vyrobit třívrstvou tlakovou trubku PEHD / PE100RC (extracoat) v průměru až do 1200 mm.

Výrobce: Hawle Service GmbH.
Chytrá hydrantová víčka HAWLE.LIVE CAP slouží k ochraně pitné vody v celé vodárenské infrastruktuře. Neoprávněná manipulace s hydranty může snížit kvalitu pitné vody nebo v horším případě i kontaminovat celou vodárenskou infrastrukturu. Chytré víčko navíc pomáhá předcházet krádežím vody, poškození hydrantu nebo jeho nedovření. Dva senzory integrované ve víčku okamžitě odesílají informaci o manipulaci formou SMS či e-mailu. S chytrými víčky budete mít své hydranty vždy pod kontrolou.

Názorná ukázka pracovního postupu tvorby modelu stávajícího stavu objektů a budov s využitím přenosného 3D laser scanneru a následným zpracováním mračna bodů do informačního modelu stavby.

SUPER MAXI RECY(novinka)
Vystavovatel: DoDo Technik s.r.o.

Výrobce: CAPPELLOTTO S.P.A.
Jedná se o speciální recyklační nástavbu CAPPELLOTTO, která je nainstalována na podvozku VOLVO. Unikátnost je spatřována ve velikosti vozidla a v jeho výkonu. Objem kalové nádrže je 10.000 l a nádrže na čistou vodu 6.000 l. Mezi hlavní přednosti se řadí pracovní výkon této nástavby - sací síla, kterou zajistí vakuové čerpadlo HIBON, dosahuje 6.200 m3/h. Čištění potrubí je zajištěno vodním čerpadlem URACA s výkonem 592 l/min. a 250 barů. K tomu je k dispozici neuvěřitelných 470 metrů čisticí hadice.

Výrobce: Proteus Instruments.
Sonda Proteus představuje skokovou změnu v monitorování rozpuštěných organických látek v reálném čase. Nejmodernější monitorovací platforma zahrnuje nejnovější technologii, která poskytuje přesné a spolehlivé měření s minimální údržbou. Zejména pro monitorování biochemické spotřeby kyslíku (BOD) a rozpuštěného organického uhlíku (DOC). Sonda je navíc schopna online vyhodnocovat přítomnost koliformních bakterií a e.coli. Pro měření dalších požadovaných parametrů může být celkem osazena až 13 senzory.

Pile Cloth filtr(novinka)
Vystavovatel: IN-EKO TEAM s.r.o.

Výrobce: IN-EKO TEAM s. r. o., Česká republika.
Řešení pro terciární stupeň ČOV, předčištění před UV zářením, předčištění pro jímání pitné vody, průmyslové aplikace, rybí farmy, ZOO, zavlažování aj.
Přednosti:
- odstranění NL, řas, redukce P, BSK a CHSK
- filtrační tkanina s filtrací 5-10 μm
- vysoká kapacita filtru až 600 l/s
- 100% užití filtrační plochy - plně ponořen
- malá zástavbová plocha
- výjimečně nízká spotřeba energie
- nízké náklady na údržbu
- nízké provozní náklady
- výjimečně tichý provoz
- kontinuální filtrace bez přerušení.

1 | 2 | 3 | 4 | 5dalších 5»

Webové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více | Zpracování osobních údajů