VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. << zpět

Adresa Na Florenci 2116/15
Praha 1
110 00
Telefony
E-maily recepce@veolia.com
WWW www.veolia.cz
Umístění Venkovní plocha 3
Hala 4 - 48

Profil firmy

VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. Vodárenská společnost, která poskytuje služby spojené s úpravou a distribucí pitné vody a odváděním a čištěním odpadních vod. Součástí expozice jsou i dceřiné společnosti IoT.water a.s., Popron Systems s.r.o. a také Česká voda - MEMSEP, a.s. a ČOVSPOL, a.s., které dodávají technologie úpravy a čištění vod a související služby na trzích v ČR, Slovensku i ostatních zemích zóny střední a východní Evropy.

Novinky a exponáty

Model Biothane EBS
Výrobce: Veolia Water Technologies. Vývojem Biobed External Biomass Separator (EBS) dosáhl tým Biothane ze společnosti Veolia Water Technologies průlomu v čištění průmyslových odpadních vod. Inovativní proces odděluje anaerobní odpadní vodu od anaerobní biomasy mimo reaktor, což umožňuje vyšší objemovou účinnost anaerobního reaktoru a vyšší kvalitu vyčištěné vody při skvělé přístupnosti vlastního separačního systému na rozdíl od klasických separátorů, umístěných v plynových prostorech a výbušném prostředí. Je to perfektní řešení anaerobní čištění odpadních vod s vyšším obsahem tvrdosti či tendencí ke srážení i pro zařízení s vyššími požadavky na účinnost čištění a separaci nerozpuštěných látek. Systém umožňuje kompletní údržbu během provozu a při případné kalcifikaci je možné externě instalované jednotky lze snadno izolovat a vyčistit chemicky (CIP). Ve srovnání s aerobním čištěním má anaerobní čištění odpadních vod desetinovou produkci kalu, a vzniká bioplyn, který lze dále využít.
Model Memgas ÚČOV Praha
Výrobce: Česká voda - MEMSEP, a.s., Česká republika. Jedná se o model upgradovací stanice biometanu, která vyčistí kalový plyn (biometan) na 95 % obsahu CH4 (metanu). Tento plyn je svým složením podobný zemnímu plynu a bude stláčen do středotlaké plynovodní sítě s předpokladem použití především v dopravě (BioCNG).
Webové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více | Zpracování osobních údajů